Soutěž první pomoci ve Lhotce u Mělníka - 27. - 28.4.2011

  • 29. Duben 2011 - 23:00

27. - 28.4.2011 jsme se vydali na cestu dlouhou 315 km. Vše jsme úspěšně zvládli a to doslova. Po ubytování v táboře a večeři následovalo losování. Pro naše družstvo vylosováno šťastné číslo 7. Večer proběhla velmi zdařilá ukázka TAEKWONDOO, CANISTERAPIE s možnostmi praktického vyzkoušení. Večer jsme zakončili zpěvem u táborového ohně.

Následující den jsme proběhli 2,5km trať se 4 autentickými stanovišti v terénních podmínkách. Družstvo poskytovalo první pomoc s improvizovanými pomůckami u 2 zraněných parašutistů a šokovaného nálezce, u 4 zraněných při práci v lese, u 2 potápěčů a šokované kamarádky a naposledy u autonehody 2 osobních vozidel s několika zraněnými (hromadné neštěstí), kteří komunikovali cizím jazykem. Jelikož chlapci mají také kromě znalostí a dovedností v první pomoci výbornou fyzickou kondici, po loňském vítězství ve Lhotce u Mělníka vybojovali vítězství i v konkurenci 13 družstev SZŠ.

Vše co se naučili, předali beze zbytku. Bravurně a s chladnou hlavou, za výborné organizace a kontroly velitele ošetřili a zachránili zraněné.

Velká pochvala patří soutěžícímu družstvu ve složení:
Hickl Jonáš - velitel
Bečica Martin
Roman Marek
Večerka Richard

I KDYŽ LPÍM NA PROCESU A NE NA VÝSLEDKU, JSEM NA NĚ PYŠNÁ!!!

Mgr. Hana Kovářová
vedoucí kroužku první pomoci

 


Související články