Poradenské centrum pro sluchově postižené


Organizace společných aktivit našich žáků a členů Poradenského centra pro sluchově postižené Kroměříž, o.p.s. se datuje od počátku roku 2002. Spolu s našimi neslyšícími a nedoslýchavými přáteli se scházíme u příležitosti nejrůznějších sportovních, kulturních i vzdělávacích akcí. Již tradičně měříme svoje síly ve Vánočním a Valentýnském sportování, kdy se v tělocvičně školy odehrávají zápasy ve volejbalu, florbalu, sálové kopané a stolním tenisu. Učitelé a žáci se podílejí na přípravě a organizaci řady edukačních a prezentačních aktivit Poradenského centra pro neslyšící a nedoslýchavé v Kroměříži. Kromě ocenění v podobě slovního uznání nebo diplomu a malé odměny si každý z účastníků vždy odnáší řadu osobních zážitků a užitečných zkušeností. Za téměř desetiletí naší spolupráce se potvrdilo, že komunikační bariéry nejsou překážkou pro organizování společných aktivit a trávení volného času, naopak, jsou pro nás výzvou do dalších let.  

Články rubriky

Zajímavá zkušenost pro žáky SZŠ

  • 24. Září 2019 - 11:55

Neslýchaně zábavný večer“, tak se nazývá galavečer pro sluchově postižené diváky a jejich doprovod, který již čtvrtým rokem organizačně zaštiťuje Poradenské centrum pro sluchově postižené jako slavnostní vyvrcholení Týdne sluchově postižených ve Zlínském kraji. 

Kurz znakového jazyka

  • 15. Říjen 2017 - 8:35

Kurz Znakového jazyka bude zahájen ve středu 8. 11. 2017 v 15 hod. 

Měřili jsme glykémii a krevní tlak v centru pro neslyšící v Kroměříži

  • 9. Květen 2017 - 12:04

4. 5. jsme navštívili Centrum pro neslyšící v Kroměříži. 

Chraňme si své zdraví

  • 29. Září 2014 - 11:57

V rámci spolupráce se sociálními partnery SZŠ Kroměříž vypomáhala v rámci ,,Týdne neslyšících Zlínského kraje“.

Znakovka

  • 12. Červen 2013 - 12:39

I v letošním školním roce naše škola organizovala „Uvedení do komunikace s neslyšícími – kurz znakového jazyka“.

Kurz znakového jazyka zahájen

  • 7. Únor 2013 - 12:24

S potěšením oznamujeme, že i v letošním školním roce probíhá výuka znakového jazyka v kurzu s dlouhým názvem: Uvedení do komunika

Podzimní sportování 2011

  • 14. Říjen 2011 - 23:00

V sobotu 15. října 2011 jsme opět měli možnost změřit svoje síly s našimi neslyšícími přáteli. Podzimní sportování probíhalo v tělocvičně naší školy.