Zdravý úsměv ve školním roce 2016/2017 – 16. ročník

  • 23. Červen 2017 - 11:13

V tomto školním roce probíhal projekt celkem ve 12 MŠ.

Z kroměřížských MŠ to byly – MŠ Štítného, MŠ Páleníčkova, MŠ Zachar, MŠ Malý Val, MŠ Gorkého, MŠ Vážany, MŠ Spáčilova, MŠ Štěchovice, MŠ Mánesova, MŠ Kašpárek a z mimokroměřížských – MŠ Zborovice a MŠ Rataje. Celkem bylo proškoleno 466 dětí. Aktivně se podílelo na realizaci projektu 35 žáků školy z prvních, druhých a třetích ročníků.

Všech 6 lekcí bylo rozděleno do 3 učebních bloků. K výuce byly používány různé pomůcky – zubní kartáčky, zubní pasta, pracovní listy, pohádky, říkánky, maňásci se zabudovaným chrupem, modely chrupu. Děti také dostaly různé motivační dárky – zubní kartáčky, zubní pasty, obrázky, omalovánky, magnetky, samolepky, informační letáky aj.

 V měsíci září byli žáci školy proškoleni na Stomatologické klinice v Hradci Králové v rámci konference. Úvodní informační hodina proběhla v září a na začátku listopadu. Vlastní lekce začaly v lednu a poslední lekce byla uskutečněna na konci května. Pro žáky prvních ročníků byly zkušenosti s projektem nové a byli spokojeni. Všichni lektoři se již těší na nový ročník projektu, který zahájíme účastí na konferenci v Hradci Králové dne 19.9.2017.

Mgr. Naděžda Procházková, koordinátor projektu


Související články