Mezinárodní den ošetřovatelství

  • 11. Květen 2019 - 6:23

Střední zdravotnická škola Kroměříž uspořádala pod záštitou starosty města Kroměříže Mgr. Jaroslava Němce dne 9. května 2019 již 18. ročník Mezinárodního dne ošetřovatelství. 

Akce se uskutečnila v Domě kultury v Kroměříži od 9:30 do 16:30. Slavnostní zahájení uskutečnili místostarosta Mgr.Vít Peštuka, v zastoupení starosty města Kroměříže, společně s ředitelkou SZŠ Kroměříž PhDr. Ludmilou Hanákovou.Široká veřejnost mohla využít bohatou nabídku služeb či poradenství zaměřených na propagaci zdravého životního stylu a na prevenci civilizačních onemocnění, a to jak kardiovaskulárních, metabolických, onkologických, tak i očních a kožních.

Již tradičně se s největším zájmem návštěvníků setkalo měření hladiny cukru a cholesterolu v krvi, určení krevní skupiny, měření krevního tlaku a saturace, provedení analýzy těla pomocí přístroje TANITA, vyšetření elektrické aktivity srdce – EKG, vyšetření zraku či kožních znamének.

Novinkou v letošním ročníku bylo sociální poradenství (vyřízení žádosti o poskytnutí sociálních služeb a dávek, zapůjčení kompenzačních pomůcek do domácnosti, senior pasy...) a dárcovství krve.

Příjemné zpestření celé akce tvořily rekondiční masáže a již tradiční ochutnávka zdravé výživy (sýry, celozrnné pečivo…). Velký úspěch mělo také stanoviště trénování paměti, návštěvníci si mohli odnést domů návod na cvičení trénování paměti.

Srdečně bych poděkovala všem, kteří se podíleli na úspěšné realizaci tohoto ročníku.

Mgr. Andrea Machalová

Fotogalerie zde

V rámci této akce, kterou pořádá SZŠ Kroměříž, budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace školy. SZŠ kroměříž nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty.

 


Související články